Pigmenty do makijażu permanentnego – wszystko, co trzeba na ten temat wiedzieć

Makijaż permanentny stał się bardzo popularny. Coraz więcej kobiet robi makijaż permanentny brwi, oczu czy ust, a ostatnim hitem są również piegi. To niezwykła wygoda i upiększenie, bez codziennej potrzeby malowania, co w dłuższej perspektywie pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Aby uzyskać pożądany efekt potrzebne jest nie tylko doświadczenie osoby wykonującej makijaż, ważne są również pigmenty do makijaż permanentnego, jakie zostały użyte. W tym wpisie znajdziesz wszystko, co warto wiedzieć o pigmentach do makijażu permanentnego i o makijażu permanentnym.

pigmenty do makijażu permanentnego

Pigmenty do makijażu permanentnego

Makijaż permanentny to prosty sposób na pozbycie się mankamentów (np. ubytki w brwiach) i zaoszczędzenie czasu. Makijaż ten nie ma na celu zmianę naszego wyglądu, a podkreślenie i poprawienie naturalnej urody. Często jednak myśląc o makijażu permanentnym mamy przed oczami obraz czarnych brwi narysowanych flamastrem, przerysowanego konturu ust czy rozlanych kresek na powiekach. To błędy, których każdy na pewno chciałby uniknąć. Ważna jest technika, doświadczenie i stosowane pigmenty do makijażu permanentnego.

Wykonanie makijażu permanentnego przypomina wykonanie tatuażu, tutaj również wprowadza się pigment pod skórę, jednak płyciej, na głębokość 0,6-1,2 mm. Do tego celu stosuje się wyłącznie odpowiednie pigmenty do makijażu permanentnego nowej generacji, nigdy pigmenty do tatuażu. Na przyjmowanie się pigmentu w skórze mogą wpłynąć różne czynniki, również takie jak przyjmowane leki czy choroby. Ważna jest też ich jakość, rodzaj i technika wprowadzania. Na trwałość pigmentu w skórze wpływa stan, grubość i rodzaj skóry, pielęgnacja skóry po zabiegu, przyjmowane leki i przechodzone choroby. Aby przedłużyć jego trwałość należy unikać opalania i stosować filtry przeciwsłoneczne.

Dobry pigment do makijażu permanentnego spełnia określone normy, jest przebadany, posiada odpowiednie certyfikaty i jest pozbawiony toksycznych metali ciężkich. Wielkość cząsteczek pigmentu musi się mieścić w granicach 6-15 mikronów.

 

RODZAJE PIGMENTÓW

Dostępne są różne rodzaje pigmentów do makijażu permanentnego. Ze względu na substancję rozpuszczającą dzielimy je na hydrofilne, czyli rozpuszczalne w wodzie i hydrofobowe, które oparte są na glicerynie. Pigmenty oparte na glicerynie dają delikatniejszy efekt.

Pigmenty dzielimy również na organiczne i nieorganiczne. Pigmenty nieorganiczne są trwałe, odporniejsze na promieniowanie UV i dobrze tolerowane przez organizm. Posiadają większe cząsteczki, dzięki czemu łatwiej i szybciej wprowadza się pigment. Dają bardziej matowy efekt. Pigmenty organiczne dają świetlisty, intensywny i nasycony kolor. Są jednak mniej trwałe i szybciej się wybarwiają. Dostępne są również pigmenty mieszane, tworzone z połączenia obu tych rodzajów.

Różne rodzaje pigmentów do makijażu permanentnego dostępne są tutaj: quantumpmu.com/pol_m_PIGMENTY_Brwi-354.html

 

EFEKT

Efekt zaraz po wykonaniu makijażu permanentnego jest zawsze intensywniejszy niż efekt jaki uzyskamy ostatecznie. Spora część pigmentu (ok. 50%) wyłuszcza się przez pierwsze tygodnie. Po wyłuszczeniu się pigmentu uzyskuje się rzeczywisty kolor i robi się ewentualną korektę (po ok. 4 tygodniach), która zazwyczaj jest wliczona w cenę makijażu permanentnego.

Aby przedłużyć trwałość pigmentu, należy odpowiednio dbać o skórę i stosować ochronę przeciwsłoneczną. Przez pierwsze tygodnie nie wystawiamy miejsca poddanego mikropigmentacji na słońce.

 

MAKIJAŻ PERMANENTY – TO WARTO WIEDZIEĆ

Makijaż permanentny to tzw. makijaż trwały, jednak nie jest on na zawsze. Pigment w skórze utrzymuje się ok. 2-3 lata, w skrajnych przypadkach kilka miesięcy. Skóra naturalnie pracuje, stary naskórek ulega złuszczeniu, a wraz z tym powoli zmniejsza się ilość pigmentu.

Cena nie powinna być główną motywacją do wybrania danego miejsca. Często bardzo niska cena idzie w parze ze stosowaniem sprzętu i pigmentów słabej jakości oraz ogólną słabą jakością usług.

Ból podczas wykonywania makijażu permanentnego jest kwestią indywidulną. Wpływa na to również unerwienie i ukrwienie danego miejsca. Przed stosuje się maść znieczulającą.

Nieudany makijaż permanentny można usunąć. Wiążę się to z dodatkowymi kosztami i niepotrzebnym stresem, ale pozwala pozbyć się efektu, który nas oszpeca. Makijaż permanentny usuwa się laserowo. Potrzeba do tego kilku zabiegów.

pigmenty do makijażu permanentnego opinie

Makijaż permanentny zostaje z nami na dłużej, dlatego niezwykle ważne jest, żeby został wykonany idealnie, był jak najmniej widoczny i podkreślał naszą urodę, a nie jej szkodził. Przed wykonaniem zabiegu dopytaj o to, jakie pigmenty do makijażu permanentnego stosują i jeżeli nie znasz się na tym, sprawdź opinie w internecie i efekty kobiet, które go stosowały. Sprawdź również jak wygląda makijaż permanentny osób, które były w danym salonie. Pamiętaj jednak, że zdjęcia nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistość, bo każdy pokazuje najlepsze prace, często są one też poprawiane w programach do obróbki. Zdarzają się również oszuści, przywłaszczający sobie cudze zdjęcia. Najważniejsze są opinie realnych klientek i to jak wygląda ich makijaż permanentny brwi, oczu czy ust.

Dobra linergistka przeprowadza też konsultacje, pomagające stwierdzić, jak przyjmie się pigment, jaki wybrać i jaką technikę zastosować. Opowiada też o całym procesie, gojeniu się i pielęgnacji makijażu permanentnego. Podpowie również jak przygotować się przed wykonaniem makijażu permanentnego, zarówno w kwestii przygotowania skóry jak i przyjmowania określonych substancji (antybiotyków, aspiryny, kofeiny, itp.).

 

Możecie również zostawić tutaj swoje opinie o makijażu permanentnym i opowiedzieć o swoim doświadczeniu w tym temacie. Przyda się to osobom, które zastanawiają się czy warto.

 

Don`t copy text!