Rokitnikowy peeling do skóry głowy Natura Siberica

W zeszłym roku do mojej pielęgnacji dołączyły peelingi do skóry głowy. Doceniłam ich działanie w momencie gdy zaczęłam mieć problemy ze skórą głowy, wcześniej nie czułam potrzeby ich używania. Teraz wiem, że warto poświęcić chwilę raz w tygodniu na porządne oczyszczenie i pozbycie się zrogowaciałego naskórka również z tej części ciała. Stosowałam już różne peelingi, których recenzje znajdziecie na blogu (linki na końcu wpisu). Dzisiaj pora na ostatni produkt z tej kategorii, którego używam od kilku miesięcy i zaraz dobije dna. Jest nim rokitnikowy peeling do skóry głowy Natura Siberica.

NATURA SIBERICA PEELING DO SKÓRY GŁOWY opinie

NATURA SIBERICA PEELING DO SKÓRY GŁOWY

Peeling do skóry głowy Natura Siberica (Oblepikha Siberica Professional) kupiłam na promocji w Rossmannie 2+2 w styczniu. Zaczęłam używać go trochę później, ale i tak mogę stwierdzić, że jest całkiem wydajny. Peeling zaskoczył mnie bardzo konsystencją i zapachem. To taki przepysznie pachnący, owocowy dżemik! ♥ No w sumie to nie dżem, bo jest trochę rzadszy, ale jest tak apetyczny, że bardzo mi się z nim kojarzy 😉 Podoba mi się również opakowanie peelingu. Tubka z piękną grafiką i dobrze dobranymi kolorami cieszy oko i zdecydowanie wyróżnia się w tłumie, ale to nie wszystko. Jest również bardzo wygodna, miękka, dzięki czemu nie ma problemu z wydobywaniem produktu. Peelingiem wykonujemy masaż, pozostawiamy go na 3 minuty, spłukujemy i myjemy włosy szamponem. Należy stosować go raz w tygodniu.

Cena: 27zł
Pojemność: 200ml
Należy go zużyć w ciągu 12 miesięcy od otwarcia

Rokitnikowy peeling do skóry głowy Natura Siberica - skład, opinie

Działanie peelingu do skóry głowy Natura Siberica

Samo nakładanie peelingu do skóry głowy Natura Siberica i masaż nie sprawiają większego problemu. Peeling ma odpowiednią konsystencję, która nie przecieka przez palce ani nie jest zbyt gęsta. Pomimo że drobinek w peelingu jest sporo, to masaż nimi jest bardzo delikatny i raczej nie da się zrobić nim krzywdy. Używałam go wielokrotnie, testowałam również na dłoni rozcierając peeling i dociskając go z dużą mocą do skóry i nadal był to tylko przyjemny, delikatny masaż. Pierwszą rzeczą, która bardzo zdziwiła mnie w tym peelingu jest fakt, że bardzo mocno się pieni! Miałam wrażenie, że spokojnie mógłby zastąpić szampon. Nigdy nie testowałam go jednak w tej roli, bo niestety przy samym spłukaniu wodą, nie jestem w stanie pozbyć się wszystkich drobinek. Dopiero umycie włosów szamponem pozwala na dokładne pozbycie się ich z włosów. A jak efekty stosowania? Skóra jest oczyszczona, włosy są lekko odbite od nasady, ale bez efektu wow. Przyznaję, że po innych peelingach uczucie oczyszczenia było większe. Nie zauważyłam również, żeby wpływał na wydłużenie świeżości. Oczywiście nie jest tak, że nie działa, bo działa, ale moja skóra potrzebuje trochę mocniejszego działania.

Na uwagę w peelingu do skóry głowy Natura Siberica zasługuje również bardzo ciekawy skład pełen ziołowych ekstraktów i aminokwasów, których znalazło się tu aż 10. Znajdziemy w nim również mentol, jednak nie czuję w trakcie używania ani później uczucia odświeżenia bądź delikatnego chłodzenia. Jest również kwas glikolowy.

SKŁAD Aqua, Sodium Coco-Sulfate, Pinus Siberica Shell Powder, Lauryl Glucoside, Acrylates Copolymer, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Rubus Idaeus Seed Powder, Hippophae Rhaimnodesamidopropyl Betaine, Hippophae Rhamonides Fruit Oil, Menthol, Argania Spinosa Seed Oil, Pineamidopropyl Betaine, Glyceryl Undecylenate, Glycolic Acid, Mentha Piperita Leaf Water, Calendula Officinalis Flower Extract, Bisabolol, Achillea Asiatica Extract, Arctium Lappa Root Extract, Oxalis Tetraphylla Extract, Citric Acid, Urica Dioica Leaf Extract, Geranium Sibiricum Extract, Juniperus Sibirica Extract, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopherol, Rethinyl Palmitate, Sodium Hydroxide, Sodium PCA, Sodium Lactate, Arginine, Aspartic Acid PCA, Glycine, Alanine, Serine, Valine, Proline, Threonine, Isoleucine, Histidine, Phenylalanine, Parfum, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, CI 16255, Caramel, CI 15985.

Rokitnikowy peeling do skóry głowy Natura Siberica - działanie, recenzja

Opinia

Muszę przyznać, że peeling do skóry głowy Natura Siberica to zdecydowanie produkt, który na długo pozostanie w mej pamięci, bo jest bardzo charakterystyczny. Uwielbiam jego zapach i konsystencję, podoba mi się również bardzo jego opakowanie, jednak do pełni szczęścia brakuje mi jednej rzeczy, mocniejszego oczyszczania skóry głowy. Także na razie poszukam czegoś innego, ale całkiem możliwe, że kiedyś jeszcze do niego wrócę, a już na pewno będę go bardzo miło wspominać. Myślę, że bardzo dobrze sprawdzi się u osób z delikatną, wrażliwą skórą głowy i u osób, które nie mają jej zbyt wymagającej.


INNE PEELINGI DO SKÓRY GŁOWY, KTÓRE RECENZOWAŁAM NA BLOGU:
NATURALNY ŁAGODZĄCY PEELING DO SKÓRY GŁOWY VIANEK
BIOVAX DETOKSYKUJĄCY PEELING DO SKÓRY GŁOWY
PEELING DO SKÓRY GŁOWY ORGANIC GARDEN
PEELING DO SKÓRY GŁOWY PHARMACERIS H
PEELING DO SKÓRY GŁOWY MARION


Dajcie znać, czy używacie peelingów do skóry głowy i które są Waszymi ulubieńcami. Szukam inspiracji, bo nie mam na razie pomysłu, który kupić jako następny.

Pozdrawiam!

Don`t copy text!