JAK ZAPUŚCIĆ ROZJAŚNIANE WŁOSY? Zobacz, jak udało mi się zapuścić rozjaśniane włosy do pośladków

0
(0)

Czy można mieć bardzo długie rozjaśniane włosy w dobrym stanie? Oczywiście mowa o całkowicie naturalnych włosach, bez przedłużania. Regularnie rozjaśnianych od lat. Wiele osób twierdzi, że nie da się zapuścić rozjaśnianych włosów, ale ja jestem przykładem, że da się i to do naprawdę konkretnej długości. Aktualnie mam włosy do pośladków, a od wielu lat były długości minimum do talii. Rozjaśniam je od kilkunastu lat. Co robiłam, aby zapuścić rozjaśniane włosy? Oto 13 kluczowych podstaw jak zapuścić rozjaśniane włosy.

jak zapuścić rozjaśniane włosy

JAK ZAPUŚCIĆ ROZJAŚNIANE WŁOSY?

1. NIE UŻYWAJ ROZJAŚNIACZA

Pierwszy punkt jest naprawdę ważny. Rozjaśniacz działa szybko, ale również bezpowrotnie uszkadza strukturę włosa. Włosy zaczynają się wykruszać i zapuszczanie przestaje mieć sens, a dokładniej staje się niemożliwe.


2. FARBUJ TYLKO ODROST LUB WYBIERZ SOMBRE LUB OMBRE

Farbowanie na blond to również rozjaśnianie, jednak nie robi takiego spustoszenia na włosach, jak klasyczny rozjaśniacz. Nie warto jednak cały czas farbować całych włosów. Jeżeli uzyskasz pożądany kolor, wystarczy farbować sam odrost, a na długość zrobić tylko malaksowanie, które delikatnie odświeży kolor włosów. Na czym to polega? Wszystkie informacje znajdziesz w podlinkowanym pod tym słowem materiale.


3. OCHŁADZAJ KOLOR DELIKATNYMI PRODUKTAMI

Rozjaśniane chłodne blondy niestety z czasem żółkną. Po farbowaniu mogą też wyjść na włosach rudości, szczególnie na odroście. Dlatego rozjaśniane włosy często wymagają ochłodzenia. Do tego celu warto wybrać produkty skuteczne i delikatne zarazem. Odżywki z fioletowym pigmentem, które też odżywiają włosy i szampony, które ich nie wysuszają. Ja od długiego czasu używam szamponu ochładzającego kolor włosów Onlybio. Przyjemnie ochładza kolor, ale nie robi też spustoszenia na włosach. Więcej o domowych sposobach na ochłodzenie blondu pisałam tutaj → jak ochłodzić kolor włosów.


4. ZAPOMNIJ O PROSTOWNICY

Czy tego chcemy czy nie, prostownica daje bardzo złudne wrażenie wygładzenia włosów i ich lepszego wyglądu. Po czasie wyjdą natomiast zniszczenia i suchość, po przejeżdżaniu po włosach nagrzanymi płytkami. Zamiast tego lepiej postawić na pielęgnację wygładzającą. Dociążać włosy emolientami, wygładzać serum silikonowym i suszyć na szczotce suszarką z jonizacją.


5. NIE RÓB RÓWNIEŻ KERATYNOWEGO PROSTOWANIA WŁOSÓW

To kolejne zgubny efekt, który początkowo może zachwycać, ale w perspektywie czasu zaszkodzi tylko włosom.


6. STOSUJ BOGATĄ PIELĘGNACJĘ

Niestety nie da się mieć pięknych i długich rozjaśnianych włosów i myć je tylko szamponem. Włos rozjaśniany jest suchy, matowy, łatwiej się uszkadza i potrzebuje ochrony. Samo rozjaśnianie również wpływa na jego strukturę. Podstawą jest dobra maska do włosów (warto ją wczesać i zostawić na minimum 10 minut) oraz stosowanie serum silikonowego. To taka podstawa podstaw, ale warto również włosy olejować, stosować odżywkę bez spłukiwania, suszyć włosy chłodniejszym nawiewem oraz nauczyć się, co lubią i co im służy, bo każdy włos jest inny.


7. UŻYWAJ WCIEREK I RÓB MASAŻ SKÓRY GŁOWY

Wcierki są przydatne do zapuszczania włosów, przyspieszenia ich wzrostu oraz do ich zagęszczenia. Część cebulek włosów potrzebuje też podboostowania do wznowienia uśpionego przez lata wzrostu. Osobiście widzę to przy linii czoła, gdzie włosy wyrosły i nadal wyrastają w miejscach, gdzie od lat ich nie było. Czuję też przy skórze głowy większą niż zawsze objętość. Dobre wcierki dostarczają do cebulek cenne składniki aktywne, wspomagając ich wzrost i wzmacniając ich kondycję.

Same wcierki to jednak nie wszystko. Kluczem do sukcesu jest również masaż skóry głowy. Taki masaż można wykonywać codziennie. Nie tylko wtedy, gdy nakładamy wcierkę, ale po prostu w wolnej chwili. Skórę masujemy okrężnymi ruchami, tak aby poczuć lekkie rozgrzanie skóry i stymulację.


8. DBAJ O KOŃCÓWKI

Tak jak już wspominałam, serum silikonowe to podstawa pielęgnacji rozjaśnianych włosów. Chroni ono włosy, wygładza i dodaje blasku. Większość serum zawiera lotne silikony, które z czasem odparowują, dlatego serum warto nakładać częściej niż tylko po myciu. Można je też nakładać przed snem, w celu zabezpieczenia włosów na długości oraz w ciągu dnia, gdy włosy wymagają wygładzenia. Zapobiegnie to też ich plątaniu.


9. RZADKIE PODCINANIE WŁOSÓW

Średnio włosy bez „dopingu” rosną ok. 1 cm na miesiąc. To naprawdę mało. Wystarczy podcinać końcówki co 3 miesiące o ok. 5cm i można mieć wrażenie, że włosy w ogóle nie rosną. Lepszą opcją jest zadbanie o końcówki tak, aby się nie rozdwajały, były zdrowe, miękkie, nie wykruszały się i nie wymagały ciągłego podcinania. Pomogą tu emolienty, silikony, olejowanie, równowaga PEH i delikatne czesanie. Każde szarpanie włosów może je złamać, wyrwać lub uszkodzić ich końce. Podcinać wystarczy tylko taką długość włosów, jaka tego wymaga. Włosy muszą być obcinane ostrymi nożyczkami. Ja od lat robię to sama w domu.

Przy okazji polecam sprawdzić czym są białe kulki na końcach włosów i dlaczego je akurat warto usuwać.


10. ODPOWIEDNIE ROZCZESYWANIE WŁOSÓW

Długie włosy rozczesujemy od końcówek, kierując się stopniowo w górę. Dzięki temu nie szarpiemy włosów na długości, w miejscu, gdzie natrafimy na splątanie.


11. UWAŻAJ NA WSZYSTKO, CO MOŻE NISZCZYĆ WŁOSY

  • nie rób fryzur, które ciągną i osłabiają włosy oraz takich, które mogą je łamać
  • uważaj na uszkodzenia mechaniczne – wszelkie tarcia (szaliki, kurtki), wciągania w zamki błyskawiczne, przygniatanie torebką czy plecakiem
  • unikaj plątania się włosów (rozczesywanie kołtunów zapewne skończy się jakimś uszkodzeniem)

12. ZDROWA DIETA

Stan włosów czy paznokci często odzwierciedla nasze odżywianie. Jesteśmy tym co jemy. O piękne i długie włosy czy paznokcie trzeba zadbać od środka.


13. SUPLEMENTY

Jeżeli zdrowa dieta nie wystarcza, a badania wykażą niedobory, niezbędne będzie dostarczenie brakujących substancji. Wszystko jednak nadal rozchodzi się o dietę i zdrowe odżywianie, bo to one są najważniejsze.

zapuszczanie rozjaśnianych włosów

DLACZEGO TAK CIĘŻKO ZAPUŚCIĆ ROZJAŚNIANE WŁOSY

Przede wszystkim dlatego, że rozjaśnianie niszczy strukturę włosa. Rozjaśniane włosy mogą się wykruszać i odpadać od końcówek. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja rozjaśnianych włosów. Jasne blondy uzyskiwane chemicznie wymagają szczególnej troski. Trzeba dbać o nie intensywniej niż o inny typ włosów i uważać na wiele czynników. Warto jednak poświęcić im więcej czasu, aby cieszyć się ich ładnym wyglądem. Dzięki temu uda się też zapuścić naprawdę długie rozjaśniane włosy.


Wszystko, co pisałam na temat pielęgnacji i zapuszczania włosów, znajdziesz tutaj → BLOG O WŁOSACH.

Twoja ocena

Opinie: 0 / 5. Liczba opinii: 0

Jeśli lubisz to co tworzę

Udostępnij moje treści

Don`t copy text!