LUNA mini 2 vs LUNA mini 3 – którą szczoteczkę FOREO wybrać?

Wczoraj ruszyła sprzedaż szczoteczki sonicznej FOREO LUNA mini 3, której recenzja pojawiła się na blogu jakiś czas temu. W recenzji obiecywałam Wam porównanie LUNA mini 2 vs LUNA mini 3 i dzisiaj przychodzę z takim właśnie wpisem. Mam nadzieję, że pomoże on podjąć decyzję osobom zastanawiającym się, którą szczoteczkę FOREO wybrać spośród wariantów mini. Na wstępie zaznaczę, że nie znajdziecie tutaj szczegółowej recenzji każdej z nich, bo takie wpisy są już na blogu i tam odsyłam zainteresowanych (recenzja FOREO LUNA mini 2 i recenzja FOREO LUNA mini 3). Dzisiaj skupimy się na różnicach i podobieństwach obu szczoteczek. Podzielę się z Wami również moją opinią na temat tego, którą z nich lepiej kupić. Zapraszam 🙂

LUNA mini 2 vs LUNA mini 3 - porównanie szczoteczek FOREO

LUNA mini 2 vs LUNA mini 3

FOREO LUNA mini 2 vs LUNA mini 3

Zaczniemy od tego, co pozostało bez zmian, bo tutaj będzie krócej.

Nie zmieniła się wielkość szczoteczek i to akurat ogromny plus, bo mam wrażenie, że taka wielkość jest idealna do trzymania jej w dłoni. Przez ponad rok używania LUNY mini nigdy nie zdarzyło mi się, żeby przypadkowo wypadła mi z ręki.

Wysoka jakość wykonania – nie wiem, co trzeba robić z tymi szczoteczkami, aby je zniszczyć (LUNA mini 2 po ponad roku regularnego używaniu wygląda prawie jak nowa, LUNA mini 3 wygląda idealnie, tak jak po wyciągnięciu z opakowania).

Dokładne oczyszczenie skóry – dalej po użyciu mamy to cudowne uczucie gładkości oraz oczyszczenie i zwężenie porów, choć tutaj jest pewna różnica, ale o tym później.

Ten sam komfort używania, długo trzymająca bateria, bardzo szybkie ładowanie przez kabel USB (ok. 45 minut).

To wszystkie podobieństwa, które przychodzą mi aktualnie na myśl porównując LUNA mini 2 vs LUNA mini 3. Teraz czas na ciekawszą część, czyli informacje o tym, co zmieniono i ulepszono w nowym modelu! 🙂

FOREO LUNA mini 3 vs LUNA mini 2FOREO LUNA mini 2 vs LUNA 3 porównanie

LUNA mini 2 vs LUNA mini 3 – różnice

Pomiędzy premierą FOREO LUNA mini 2 i LUNA mini 3 minęło sporo czasu, dlatego na pewno nikogo nie zdziwi fakt, że zmieniło się tu całkiem sporo. Zobaczcie, co nowego znajdziecie w ulepszonej wersji LUNY mini.

WYPUSTKI

To pierwsza i największa różnica, jaką odczułam zaraz po rozpakowaniu FOREO LUNA mini 3. Wypustki są miększe i jest ich więcej, a sam silikon wydaje się inny w dotyku, przyjemniejszy.

Przednie wypustki zostały ujednolicone i zwiększono ich ilość. Zostały one również delikatnie wydłużone. Do pełni szczęścia brakuje tutaj tylko tych górnych wypustek z mini 2, które świetnie spisują się do oczyszczania okolicy nosa. Samo oczyszczanie jest jednak skuteczniejsze niż w mini 2!

Wypustki z tyłu zmieniły się najbardziej. Są zróżnicowane (najmniejsze na dole, największe u góry) i zdecydowanie dużo miększe! Nie byłam specjalną fanką tych wypustek w LUNA mini 2, za to w LUNA mini 3 korzystam z nich z przyjemnością! 🙂

APLIKACJA

Jak możecie zobaczyć na zdjęciu, LUNA mini 3 nie posiada przycisków do zmiany poziomu pulsacji, ponieważ zmieniamy je w dedykowanej aplikacji. Aplikacja ta jest również niezbędna do aktywacji urządzenia, dzięki czemu od razu po zakupie mamy pewność, że nabyliśmy oryginalne urządzenie.

Ustawianie poziomu pulsacji i czasu mycia przez aplikację to dla mnie świetna zmiana. Teraz wiem dokładnie na jakim poziomie ustawiona jest szczoteczka i nie muszę rozmyślać o tym, czy minęła już minuta. Nadal urządzenie specyficznie wibruje co 15 sekund, aby sygnalizować zmianę partii twarzy, jednak teraz samo wyłącza się po upływie ustawionego czasu. Dzięki temu mogę jeszcze lepiej dopasować oczyszczanie do potrzeb skóry i spersonalizować szczoteczkę. To rzecz której brakowało mi w mini 2, bo tu działa się bardziej na czuja i często nie zauważałam nawet, gdy zmienił mi się przypadkowo poziom pulsacji. Ciężko też ustawić wartości środkowe.

Zmieniła się również liczba poziomów pulsacji. LUNA mini 3 ma ich 12, LUNA mini 2 ma 8.

BATERIA

Przyznaję, że nigdy nie pomyślałam o tym, że w tej kwestii potrzebna jest zmiana, ale jak szaleć to szaleć 😀 Bateria w nowej wersji starcza na 400 użyć, w mini 2 na 300 użyć.

CENA

Zmieniła się również cena urządzenia, ale tylko o 50zł. Różnica ta będzie mniejsza przy większych obniżkach cenowych.

Cena FOREO LUNA mini 2: 599zł
Cena FOREO LUNA mini 3: 649zł

FOREO LUNA mini 2 vs LUNA mini 3FOREO LUNA mini 2 vs LUNA mini 3 co wybrać?

LUNA mini 2 vs LUNA mini 3 – moja opinia

Czas odpowiedzieć na najważniejsze pytanie. Co wybrać, FOREO LUNA mini 2 czy LUNA mini 3?

Szczerze mówiąc odkąd posiadam nową wersję szczoteczki, nie mam najmniejszego problemu z odpowiedzią na to pytanie. Uważam, że lepiej zainwestować w najnowszą LUNĘ mini 3, szczególnie że różnica cenowa jest niewielka, a przy dużych promocjach (np. -30% – ostatnio taka zniżka była bodajże na Black Friday) zmniejsza się jeszcze bardziej. W nowej wersji dostajemy przyjemniejsze i skuteczniejsze wypustki, łatwość personalizacji urządzenia i pojemniejszą baterię.

Czy ma jakieś wady? Myślę, że jedyną rzeczą, która może komuś przeszkadzać w nowej wersji, jest aplikacja (wiem, że niektórzy mają awersję do wszystkiego, do czego wymagana jest apka na smartfona). Mogę Was jednak zapewnić, że tutaj nie ma się co tym przejmować. Potrzebna jest ona do aktywacji urządzenia oraz do ustalenia czasu i intensywności mycia. Później można o niej zapomnieć, a nawet można ją odinstalować. No i co najważniejsze działa bez zarzutu, a testowałam ją na kilku urządzeniach FOREO.

 

Mam nadzieję, że wpis okaże się pomocny i znajdziecie tutaj odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Jeżeli nie napisałam o czymś, co Was ciekawi, to pytajcie śmiało w komentarzach! Dajcie też znać, co myślicie o szczoteczkach FOREO i czy macie ochotę wypróbować którąś z nich 🙂

Pozdrawiam!

Recenzje FOREO:
FOREO LUNA 3
FOREO LUNA mini 3
FOREO LUNA mini 2

Don`t copy text!