Bruntal Czechy – piękny zamek i inne atrakcje

Ostatnio pokazywałam Wam piękny Ołomuniec, teraz czas na miejscowość, którą odwiedziliśmy wracając do Wrocławia. Jest nią małe miasteczko Bruntal, do którego zawitaliśmy ze względu na piękny zamek. Bo gdzie zamki tam i ja! 😀 Przy okazji sprawdziliśmy co ciekawego można zobaczyć w Bruntalu i jakie atrakcje czekają tam na turystów. Wszystkim oczywiście dzisiaj się z Wami podzielę i jak zwykle nie zabraknie też dużej ilości zdjęć. Zapraszam 🙂

Bruntal zamek zwiedzanie

BRUNTAL – ATRAKCJE

Bruntal to małe miasteczko niedaleko granicy z Polską. Miasteczko, które za cel podróży wybraliśmy przypadkowo, patrząc co ciekawego można znaleźć niedaleko Ołomuńca. Jako że nie mieliśmy dużo czas, szukaliśmy miejsca, które będzie miało coś ładnego i nie będzie wymagało wielu godzin zwiedzania. Bruntal okazał się świetnym wyborem, bo spełnił te wymagania. Przyciągnął mnie tutaj oczywiście piękny zamek, który na zdjęciach i na żywo prezentuje się rewelacyjnie. Oprócz niego na miejscu znalazłam również całkiem przyjemne centrum. Co ciekawe na fanów natury w okolicy czekają wygasłe wulkany!

Bruntal Rynek zwiedzanieBruntal Rynek

RYNEK BRUNTAL

Centrum miasteczka skrywa w sobie przyjemny rynek. Od razu mówię, że nie jest to coś, czym można się zachwycać, ale jest bardzo ładnie, czysto i spokojnie. Kamienice są odnowione i zadbane, jest również dużo ławek, na których można odpocząć w cieniu. Jak w każdym czeskim mieście, również i tutaj znajdziemy kolumnę morową (słup morowy), która została postawiona jako podziękowanie za zakończenie epidemii.

Bruntal atrakcje co zobaczyćBruntal Czechy

ZAMEK BRUNTAL

Od rynku rozchodzi się kilka uliczek, a jedna z nich prowadzi do prawdziwej perełki. Jest nią przepiękny zamek Bruntal, który zachwyca z zewnątrz i skrywa w sobie bogate wnętrza. ♥ Co ciekawe zamek ten przez długi czas należał do Krzyżaków.

Bezpłatnie można zwiedzić przepiękny dziedziniec i ciągnące się wokół ogrody z posągami, pozostałościami murów miejskich i basztami (część była jednak remontowana). Aby zwiedzić wnętrze należy kupić bilet – cennik zamieszczam poniżej. W środku na zwiedzających czeka kilka sal, w których znajduje się m.in. oryginalne umeblowanie z poprzednich epok. Wnętrza zwiedza się z przewodnikiem. Wejścia o pełnych godzinach.

Zamek Bruntal – cennik

Bilet normalny: 100kc
Bilet studencki i ulgowy: 50kc
Bilet rodzinny: 250kc

Zamek otwarty jest przez cały rok. W sezonie letnim w godzinach 9-17. Poza sezonem w godzinach 9-16.

Bruntal atrakcje zamekBruntal zamek CzechyBruntal zamek zwiedzanie cennikBruntal Czechy atrakcjeBruntal co zobaczyć?Bruntal Czechy zamekBruntal co zwiedzić?Zamek Bruntal zwiedzanieZamek Bruntal cennikBruntal Czechy atrakcje kościoły

Jak widzicie Bruntal to idealne miejsce na jednodniowy wypad do Czech. Można również wpaść tam tylko na chwilę (np. przejazdem), aby zobaczyć sam zamek, bo to zdecydowanie najpiękniejsze miejsce w całym miasteczku. Miejsce, które warto zobaczyć!

Inne miejsca, które warto zobaczyć w Czechach:
HRADEC KRALOVE
KUTNA HORA
NOWE MIASTO NAD METUJĄ
OŁOMUNIEC
OSTRAWA

Pozdrawiam!

Don`t copy text!