DR MARTIN SCHWARZ EXPERT 38% Recenzja + poradnik

Moje zęby to zdecydowanie rzecz, którą chciałabym poprawić, bo daleko im do hollywoodzkiego uśmiechu. Przez wiele lat były też moim największym kompleksem, choć nie będę ukrywać, że w ostatnim czasie mi przeszło. Nie dlatego że je zaakceptowałam, a dlatego że zaczęłam dbać o ich biel i ładny wygląd. Na początku pomagały mi paski wybielające, jednak te które naprawdę działają nie są dozwolone w EU. Na Allegro roi się aktualnie od tylu podrób z Chin, że szkoda na nie pieniędzy i zdrowia, bo nigdy nie wiadomo, co tak naprawdę w nich znajdziemy. Później dużym krokiem było przejście na szczoteczkę soniczną. Zmiana była spora, ale nadal nie był to efekt śnieżnobiałych zębów. Teraz kolejnym krokiem w mojej walce o idealnie białe zęby było stosowanie żelu wybielającego Expert 38% Dr. Martin Schwarz, który jest profesjonalnym produktem do wybielania zębów w domu. Dzisiaj opowiem Wam o efektach kuracji i samym produkcie. Zamieszczam również poradnik dla osób, które są zainteresowane stosowaniem żelu Expert 38% i wybielaniem zębów w domu.

DR MARTIN SCHWARZ EXPERT 38% opinie - profesjonalne wybielanie zębów w domu | Recenzja + poradnik

DR. MARTIN SCHWARZ EXPERT 38%

Expert 38% to żel wybielający przeznaczony do profesjonalnego wybielania zębów w domu metodą nakładkową. Skład żelu i jego właściwości zostały dobrane tak, aby uzyskać porównywalne efekty wybielania jak u stomatologa.

Żel Expert 38% Dr Martin Schwarz opiera swoje działanie na odpowiednio dobranym stężeniu nadtlenku karbamidu. Preparat usuwa pigmenty organiczne i wybiela zęby bardzo szybko, dzięki czemu efekty są widoczne już po pierwszym użyciu. Żel wybiela zęby o 4-8 odcieni. Należy go stosować nie dłużej niż 12 dni.

Opakowanie żelu wybielającego Expert 38% zawiera strzykawkę z 5ml produktu, który starcza na ok. 4-6 sesji wybielania górnych i dolnych zębów.

Po więcej informacji zapraszam tutaj → działanie wybielacza do zębów Expert 38%.

DR. Martin Schwarz Expert 38% opinie

Dla kogo żel wybielający Dr Martin Schwarz Expert 38%?

Żel Expert 38% sprawdzi się u osób, które chcą:

 • uzyskać wysoki efekt wybielania zębów w domu,
 • wybielić zęby w domu w krótkim czasie,
 • podtrzymać efekty wybielania stomatologicznego,
 • uniknąć niepożądanych efektów, które występują przy innych metodach wybielania,
 • usunąć przebarwienia zębów spowodowane problemami stomatologicznymi lub powstałe w wyniku stosowania silnego antybiotyku, np. tetracykliny.

Przeciwwskazania do stosowaniu żelu Expert 38% Dr Schwarz:

 • niepełnoletność,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • przyjmowanie silnych leków i substancji z barwnymi jonami metali (np. żelazo, miedź, kobalt),
 • alergia lub nadwrażliwość na utleniacze, glicerynę i żywice poliakrylowe,
 • uszkodzenia mechaniczne zębów i próchnica,
 • odsłonięte powierzchnie korzeniowe zębów,
 • duża ilość wypełnień, koron, mostów lub licówek,
 • nadwrażliwość zębów,
 • zła higiena jamy ustnej,
 • stany zapalne dziąseł,
 • zaburzenia w stawach skroniowo-żuchwowych,
 • palenie tytoniu.

Expert 38 żel wybielający Dr. Martin Schwarz opinie

Właściwości żelu Expert 38% i ważne informacje

Żel Expert 38% umieszczony jest w strzykawce o pojemności 5ml. Na jedno wybielanie używamy max 1ml produktu (po 0,5ml na łuk górny i łuk dolny).

Żel możemy używać na cały łuk lub na pojedyncze zęby, które wymagają wybielenia. W takim przypadku nakładamy żel tylko w określonym miejscu w nakładce. Można również wybielić tylko zęby z przodu, które są widoczne podczas mówienia. Dzięki temu zużyjemy mniej żelu i opakowanie starczy na więcej sesji wybielania.

Żel należy przechowywać w lodówce w temperaturze 2-8°C. Poza lodówką może być przechowywany maksymalnie 7 dni.

Przed wybielaniem zębów warto usunąć płytkę nazębną. Należy też wyleczyć zmiany próchnicze i uszkodzenia przyzębia.

Nie należy jeść, pić ani palić do 2h po zabiegu wybielania. W ciągu 24h po zabiegu należy unikać spożywania intensywnie zabarwionych produktów (buraki, marchew, czerwona kapusta, jagody, czarne porzeczki, itp.) i napojów (kawa, herbata, wino, cola, soki z ciemnych owoców).

DR MARTIN SCHWARZ EXPERT 38% skład, opinie, blog

Jak stosować żel wybielający Dr. Martin Schwarz Expert 38%?

Instrukcja stosowania żelu Expert 38%:

 • przed wybielaniem myjemy i osuszamy zęby,
 • niewielką ilość żelu umieszczamy w nakładach od strony zewnętrznej zębów,
 • nakładki zakładamy tak, aby żel dokładnie pokrył wybielane zęby,
 • jeżeli żel dostanie się na dziąsła, należy go stamtąd usunąć,
 • wybielamy zęby do 30 minut,
 • jeżeli w jakimś miejscu wystąpi podrażnienie, usuwamy stamtąd żel,
 • pilnujemy tego, aby nie połykać żelu,
 • po upływie 30 minut myjemy nakładki i płuczemy jamę ustną.

W skrócie – myjemy zęby, nakładamy odpowiednią ilość żelu na nakładki, osuszamy zęby, nakładamy nakładki na 30 minut, myjemy nakładki i płuczemy jamę ustną. I gotowe.

Od siebie dodam jeszcze, że trzeba uważać przy nakładaniu żelu na nakładkę, bo strzykawki lubią płatać figle. Delikatność bardzo wskazana! Polecam również włączenie stopera/czasomierza i 30 minutowy relaks przy serialu, filmie lub książce.

Wybielacz do zębów DR MARTIN SCHWARZ EXPERT 38 opinie

O czym warto pamiętać, stosując żel Expert 38% Dr Martin Schwarz?

Decydując się na wybielanie zębów w domu metodą nakładkową, warto pamiętać o kilku ważnych rzeczach, które pomogą uzyskać najlepsze i najszybsze rezultaty oraz sprawią, że stosowanie żelu wybielającego w domu będzie bezpieczne. Oto część z nich.

Dla najlepszego efektu wybielającego warto zrobić nakładki stomatologiczne idealnie dopasowane do swoich zębów. Dzięki takim nakładkom zęby zostają idealnie pokryte żelem wybielającym. Zapobiegają one również rozlewaniu się żelu na dziąsła, dzięki czemu nie są one podrażniane substancjami aktywnymi preparatu. Nakładki wykonuje się raz i używa przez wiele, wiele lat.

Nakładając żel do nakładek rób to tak, aby po nałożeniu żel nie migrował na dziąsła.

Przed nałożeniem nakładek z żelem nie zapomnij o umyciu i osuszeniu zębów! Dzięki temu żel nie będzie miał utrudnionego dojścia do szkliwa i uzyskamy lepsze i szybsze efekty wybielające.

Nie warto przesadzać z ilością preparatu. Czasami wydaje się, że więcej znaczy lepiej, ale niekoniecznie tak jest w przypadku żeli wybielających. Zalecane 0,5ml żelu na jeden łuk w zupełności wystarczy.

Dłuższe trzymanie żelu na zębach nie jest najlepszą metodą na przyspieszenie wybielania. Może za to przyczynić się do podrażnienia dziąseł i powodować nadwrażliwość zębów. 30 minut to optymalny czas wybielania.

Nie każdy jest w stanie osiągnąć idealnie białe zęby podczas wybielania. Niestety genetyki się nie oszuka i jeżeli naturalnie szkliwo ma ciemniejszą barwę, to nie należy oczekiwać, że zęby po wybielaniu będą śnieżnobiałe.

Jeżeli masz problemy z zębami lub nie jesteś czegoś pewien/pewna, najlepiej przed użyciem skontaktuj się ze stomatologiem.

Wybielanie zębów w domu - DR MARTIN SCHWARZ EXPERT 38%

Efekty wybielania

Czas na to, na co pewnie czeka większość. Efekty wybielania żelem Expert 38% Dr Schwarz.

Pierwsze efekty zauważyłam już po pierwszej 30 minutowej sesji. Przed użyciem wyraźnie widziałam miejsca, gdzie zęby są mocniej przebarwione, miałam też kilka zębów, które odstawały kolorem od reszty. Po pierwszym użyciu kolor zębów lekko się wyrównał, co najbardziej było widoczne na zębach z przebarwieniami. Czuć było również ich gładkość i oczyszczenie.

Z każdym kolejną sesją efekt wybielenia się pogłębiał i bardzo szybko zęby stały się białe. W moim przypadku było to 5 sesji na górny łuk i 4 na dół, a nie używałam maksymalnej ilości żelu na jeden łuk (0,5ml). Co ważne nie odczuwałam nadwrażliwości zębów podczas wybielania, a sam proces był szybki i bezproblemowy.

Moja opinia o Expert 38% Dr Martin Schwarz

Myślę, że nikogo nie zdziwię, gdy napiszę, że jestem bardzo zadowolona z efektów wybielanie żelem Expert 38%. Jestem również pod wrażeniem szybkości wybielania, bo spodziewałam się, że będę potrzebowała do tego więcej zabiegów. Nie powiem, miło się tak zaskoczyć!

Żel Expert 38 jest naprawdę prosty w użyciu, działa szybko, nie spowodował nadwrażliwości zębów, a samo wybielanie to tylko 30 minut w zaciszu domowym. Ja jestem w pełni zadowolona z efektów i cieszę się, że zdecydowałam się go wypróbować. Zostanę przy nim na stałe, bo to świetna alternatywa dla wybielania u stomatologa, dzięki której można zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. W sumie to nie znam aktualnie niczego, co działało by tak szybko i skutecznie.

Żel Dr. Martin Schwarz Expert 38% można kupić u stomatologa, w aptekach, sklepach internetowych lub na stronie producenta.

Pamiętajcie, że po wybielaniu zębów warto zadbać o to, aby efekt zachował się jak najdłużej. Ja od siebie polecam picie kawy, herbaty i podobnych napoi przez słomkę.

Jeżeli macie jakieś pytania o żel Expert 38% i wybielanie zębów w domu metodą nakładkową, to zadawajcie je śmiało w komentarzu. Dajcie też znać, czy wybielacie zęby w domu lub u stomatologa i czy jesteście zadowoleni z efektów!

Pozdrawiam!