PRIMARK W POLSCE? To już pewne! Otwarcie pierwszego sklepu już wkrótce

Boom na irlandzką sieć sklepów Primark trwa w Polsce od kilku lat. Do tej pory mogliśmy odwiedzić te sklepy tylko za granicą, głównie w Niemczech. To właśnie tam można zobaczyć, jak popularny jest Primark wśród Polaków. Osobiście spotykałam tam więcej Polaków niż Niemców. Kilka miesięcy temu pojawiły się pogłoski o tym, że w końcu doczekamy się sklepów Primark w Polsce. Pogłoski te zostały już oficjalnie potwierdzone, ponieważ sieć podpisała umowę najmu w jednej z galerii handlowych, która jest aktualnie w budowie.

PRIMARK POLSKA - kiedy i gdzie otwarcie Primark w Polsce?

 

PRIMARK W POLSCE – KIEDY I GDZIE OTWARCIE PRIMARK POLSKA?

W pierwszych pogłoskach o otwarciu Primark w Polsce mówiło się o tym, że prawdopodobnie powstaną aż 4 sklepy i kto wie, może tak będzie. Aktualnie wiemy już kiedy i gdzie powstanie pierwszy z nich. Primark w Polsce zadebiutuje w Warszawie w Galerii Młociny latem 2019. Informacje te zostały oficjalnie potwierdzone, została również podpisana umowa najmu lokalu. Sklep ma zajmować aż 7 tys mkw, co oznacza, że będzie podobnej wielkości jak sklepy za granicą, które cechuje ogromna powierzchnia handlowa na kilku piętrach (zazwyczaj na 3).

Czy Primark zawita do innych miastach?

Tego jeszcze oficjalnie nie wiadomo. Najprawdopodobniejszymi miejscami otwarcia kolejnych sklepów będą zapewne nowo powstałe galerie handlowe, w których łatwo udostępnić tak dużą powierzchnię handlową. Jeżeli jakaś galeria powstaje aktualnie w jednym z dużych miast, to bardzo możliwe, że i tam otworzy się za jakiś czas Primark. Dużo mówi się też o otwarciu Primark w Krakowie, który razem z Warszawą był typowany jako miejsce powstania pierwszego sklepu.

OFERTA PRIMARK – NA CO WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ, CENY, JAKOŚĆ

Primark to sieć tanich sklepów, w których możemy dostać wszystko. Są ubrania i buty dla kobiet, mężczyzn i dzieci, dodatki, kosmetyki i akcesoria do domu. Całość mieści się na kilku piętrach, a jej przejście zajmuje sporo czasu.

Osobiście najbardziej lubię część z akcesoriami do mieszkania, w której często można dostać bardzo ładne rzeczy w niskich cenach. Uwagę zwraca również dział kosmetyczny, w który znajduje się bardzo duża ilość kosmetyków do makijażu i pędzli oraz produkty pielęgnacyjne. Nie miałam okazji uważać żadnego z nich, ale widziałam, że zbierają sporo pozytywnych opinii. Testy kosmetyków do makijażu znajdziecie bez problemu na YouTube. Dziewczyny niejednokrotnie wykonywały cały makijaż kosmetykami z Primarka 🙂

Przy zakupie ubrań trzeba brać pod uwagę fakt, że ich jakość jest tam bardzo nierówna – niektóre produkty nie nadają się do niczego, ale można też znaleźć prawdziwe perełki w niskiej cenach. Wszystko zależy od danego produktu. Tutaj sporą rolę odgrywa również cena. Po najtańszych produktach nie można spodziewać się zbyt wiele.

Primark to z założenia sklep bardzo tani, za granicą na promocjach można kupić bluzki za 1€. Pozostaje jednak pytanie, jak to będzie w Polsce. Czy i my doczekamy się tak niskich cen? Jak widać po innych sklepach bywa z tym różnie, dlatego jestem bardzo ciekawa, jak będą się prezentowały ceny w polskim Primarku. Mam również nadzieję, że sieć postawi również na inne miasta. W końcu nie tylko Warszawę mamy w Polsce! 😉

Dajcie znać co sądzicie o otwarciu Primark w Polsce. Planujecie się tam wybrać?
Jestem również ciekawa, czy odwiedzałyście Primark za granicą i co lubicie tam kupować 🙂

Pozdrawiam!