Kosmetyki z torfu – właściwości i działanie

Bogactwo naturalnych substancji sprawia, że coraz chętniej sięgamy po kosmetyki i preparaty do codziennej pielęgnacji tworzone na bazie organicznych składników. Doskonałym przykładem są kosmetyki na bazie naturalnego torfu, dostępne w coraz większej ilości aptek, drogerii i sklepów internetowych. Poznaj największe zalety kosmetyków z torfu i wybierz idealne kosmetyki dla siebie, korzystając z szerokiej gamy kosmetyków oferowanych online i stacjonarnie.

Kosmetyki z torfu – właściwości i działanie

 

Jak działają kosmetyki z torfu?

Kosmetyki na bazie naturalnego torfu wykazują niezwykle szerokie działanie w zakresie ochrony i pielęgnacji. Mają one działanie oczyszczające, wygładzające skórę, a także regenerujące – odmładzają i spowalniają procesy starzenia. Jednoznacznie, wykazują doskonała skuteczność w neutralizowaniu wolnych rodników, a także mają działanie przeciwzapalne. Wszystko to sprawia, że są powszechnie wykorzystywane w codziennej pielęgnacji.

Czym jest torf i jak powstaje?

Torf to nic innego jak skała osadowa, która powstaje na skutek rozkładających się szczątków roślinności bagiennej w warunkach zwiększonej wilgotności. Roślinność ta stanowi cenne źródło minerałów, pierwiastków i substancji odżywczych, które użyźniają skały torfowe, nadając im wartościowego charakteru. W ten sposób torf staje się cennym źródłem wielu substancji, cennych z punktu widzenia naszej codziennej pielęgnacji, m.in.: krzemu, wapnia, potasu, magnezu, manganu, kwasu huminowego, węgla, bromu, krzemionki oraz wielu innych substancji i związków chemicznych, o bardzo korzystnym wpływie na nasz organizm.

Jak działają kosmetyki z torfu?

 

Skuteczność w pielęgnacji

Co ciekawe, skuteczność torfu w codziennej pielęgnacji była znana już w starożytności. W dawnym Egipcie powstawały pierwsze naturalne kosmetyki na bazie torfu i borowiny, równie często wykorzystywano je w celach leczniczych, z uwagi na wspominane wcześniej działanie przeciwzapalne. Ostatnie badania odkryły, że torf może działać także odchudzająco, co z pewnością zostanie zauważone przez wszystkich tych, którzy poszukują skutecznego sposobu na walkę z nadwagą.

Gdzie kupić kosmetyki na bazie torfu?

Coraz więcej sklepów internetowych i stacjonarnych wprowadza do swojej oferty kosmetyki na bazie torfu i borowiny. Tego rodzaju preparaty znajdziemy w wielu aptekach i sklepach kosmetycznych. Co ciekawe, oferta jest całkiem spora i obejmuje zarówno kosmetyki dla mężczyzn, jak i dla kobiet, a także preparaty do różnych typów pielęgnacji – od codziennej, po specjalistyczną. Markowe produkty i kosmetyki z torfu znajdziesz na Tołpa.pl