Białe cienie do powiek – hit 2018 roku

Podkreślone oczy to podstawa dobrego makijażu. Uwodzicielskie spojrzenie w sezonie 2018 tworzy się przy użyciu jasnych cieni. Hitem jest białe smokey eyes, a rozświetlające cienie powiększają nawet najmniejsze i najgłębiej osadzone oczy. Dodatkowo jasne barwy wpisują się w trend make up no make up, który króluje już od kilku sezonów.

Białe cienie do powiek - hit 2018 roku

 

Polecane barwy

W 2018 roku modny jest makijaż, w którym dominują jasne kolory – zarówno chłodne odcienie, jak i ciepłe. Poleca się używanie cieni białych, beżowych, kremowych, srebrnych, jasnoszarych, a także perłowych. Dobrze jest postawić na palety cieni do powiek o jasnych barwach. Dzięki nim łatwo dobierze się pasujące do siebie kolory i wykona się codzienny makijaż.

Styliści polecają również zastąpienie czarnego eyelinera jego białym lub srebrnym odpowiednikiem. W makijażu wieczorowym można natomiast postawić na odważne, połyskujące tusze do rzęs. Dodatkowo zarówno w dzień, jak i w nocy, powinno się rozświetlać twarz i podkreślać kości policzkowe. Makijaż twarzy powinien być świeży, lekki i nastawiony na podkreślanie naturalnego piękna.

Makijaż powiększający oko

Dla pań, które są mało przekonane do używania wyłącznie jasnych cieni, mamy dobrą informację! W modzie jest makijaż, który znakomicie powiększa oko i jednocześnie łączy jasne odcienie z ciemnymi. Jasnobeżowy lub kremowy cień nakłada się na ruchomą część powieki, a zewnętrzne końcówki i załamanie powieki podkreśla się cieniem jasnobrązowym, który blenduje się pędzelkiem. W kącikach oczu dokłada się nieco rozświetlacza i wykonuje się kreskę jasnym eyelinerem. Rzęsy należy dokładnie wytuszować, a na końcu podkreślić brwi. Aby jeszcze bardziej wzmocnić efekt otwarcia oka, można nałożyć pod łukiem brwiowym nieco jasnobeżowego cienia.

Smokey eyes skąpane w bieli

Białe smokey eyes wydaje się szalonym pomysłem, a jednak! Taki makijaż jest lansowany na wybiegach na całym świecie. Białe, przydymione oko dobrze komponuje się z jasną cerą i niebieskimi oczami. Pięknie podkreśla również piegi i wydobywa naturalne piękno rudzielców. Jest to wyjątkowy rodzaj makijażu, gdyż zaleca się, by biały cień był jedynym kosmetykiem, który podkreśla oko – rzęsy powinny być pozostawione w naturalnej odsłonie, podobnie jak brwi.

Biały eyeliner i ciemne cienie

Jeżeli woli się pozostać przy ciemnych cieniach do powiek, można postawić na nonszalancki biały eyeliner. Jest to ciekawy akcent, który sprawdza się zwłaszcza w makijażu wieczorowym. Biały eyeliner w biurowym dress code raczej się nie przyjmie, jednak kosmetyk daje na tyle ciekawy efekt, że warto mieć go w swojej kosmetyczce.