Jak zmieniło się moje podejście do zakupów po latach?

Kobiety uwielbiają zakupy, sklepy, buszowanie wśród miliona produktów i wyszukiwanie prawdziwych perełek. Takie przyjęło się myślenie, którego sama na pewno nie jestem przykładem. A przynajmniej nie w kwestii ubrań i butów. Nigdy nie byłam fanką chodzenia po galeriach i szukania igły w stogu siana. Tak zawsze kojarzyło mi się wchodzenie do sklepów, w których możemy znaleźć mnóstwo ubrań, jednak tych naprawdę ciekawych i wartych swej ceny jest tam niewiele i ciężko się do nich dokopać. Pomimo, że jestem cierpliwą osobą, to moje granice szybko zostały przekraczane. Może i nie cierpliwość się kończyła, ale przychodziło zwykłe zmęczenie i znudzenie. Ostre, sztuczne światło, klimatyzacja, dużo ludzi, mnóstwo ubrań do przejrzenia i sklepy oddalone od siebie o duże odległości. Męczą mnie również kolejki do kasy i przymierzalni oraz świadomość, że nie mogę siedzieć tam nie wiadomo ile, bo za mną czekają inni. Same przymierzalnie to również ciekawy temat, bo albo trafi się na wyszczuplające lustro, w którym we wszystkim wygląda się pięknie, albo oświetlenie, które dodaje 10kg i depresja murowana. Pomimo wszystko chodziłam do tych sklepów, męczyłam się szukając czegoś, co będzie mi odpowiadało, będzie dobre jakościowo i odpowiednie do mojej sylwetki. Chodziłam do galerii i wychodziłam z niej zmęczona psychicznie, bez energii i często bez tego, czego szukałam, co ostatecznie zwiastowało tylko jedno. Trzeba to będzie znowu powtórzyć…

Jak zmieniło się moje podejście do zakupów po latach?

 

Jak zmieniło się moje podejście do zakupów po latach?

Teraz zdecydowanie inaczej podchodzę do zakupów i nie robię niczego wbrew sobie. Żyjemy w czasach, w których w internecie można już tak właściwie zrobić wszystko i znaleźć wszystko, a zakupy online stały się łatwe, szybkie i bez ryzyka, z łatwą wymianą lub zwrotem. Do galerii handlowych nie chodzę już tak o, żeby zobaczyć, co znalazło się w nowej kolekcji. Wszystko sprawdzam w internecie, dokładnie porównuję i dopiero jeżeli coś naprawdę wpadnie mi w oko, a nie chcę kupować tego w ciemno, to idę i przymierzam, starając się wybierać dni i godziny, kiedy będzie tam mało osób.

Mam ten komfort, że nie czuję potrzeby posiadania mnóstwa ubrań, bo wiem, że i tak nie będę w nich chodzić. Stawiam również na jakość a nie na ilość, ale tutaj podkreślę, że wysoka cena nie idzie w parze z jakością. Mam bluzkę Tommy Hilfiger, która gniecie się od samego patrzenia na nią, a tania nie była. Mam również ubrania, które nie kosztowały nawet 100zł, a prezentują najwyższą jakość, na którą nie mogę narzekać. Dlatego nie patrzę już na metki i ceny. Patrzę na materiały i wykonanie. Dużą odmianą jest również to, co kupuję. Aktualnie największą frajdę sprawia mi zakup nowej sukienki i to właśnie na nie zwracam największą uwagę podczas zakupów, a jeszcze dwa lata temu nie posiadałam w swojej szafie ani jednej!

Internet daje dużo możliwości i ułatwień zakupowych i ciągle pojawiają się nowe. Ciekawą opcją są wyszukiwarki modowe takie jak np. Zippini. W Zippini możemy wyszukać co tylko chcemy. Mogą być to sukienki w kolorze butelkowej zieleni i nie tylko. Tak właściwie możemy szukać wszystkiego, czego dusza zapragnie i czego aktualnie potrzebujemy, przeglądać ubrania w najmodniejszych w aktualnym sezonie kolorach i fasonach, porównywać ceny czy oglądać oferty wyprzedażowe. Opcji jest oczywiście znacznie więcej, dlatego jest to naprawdę fajne ułatwienie.

Kolorowe jeziorka Rudawski Park Krajobrazowy

 

Z wiekiem zaczęłam zdecydowanie bardziej cenić swój czas i nie przeznaczać go na rzeczy, które mnie męczą i nie sprawiają mi radości. Zamiast chodzić po sklepach i szukać czegoś ciekawego, wolę gdzieś pojechać lub zwyczajnie pójść na spacer. Uwielbiam internet i uwielbiam korzystać z ułatwień i możliwości, które gwarantuje. Spędzam w nim dużo czasu, dlatego zaczęłam również tutaj robić większość zakupów. W spokoju, bez pośpiechu, oszczędzając czas, nerwy i energię. To zdecydowanie sprawia mi większą radość niż zakupy stacjonarne.

A jak to wygląda u Was? Lubicie chodzić po sklepach czy wolicie korzystać ze zakupów online? Jak zmieniło się Wasze podejście do zakupów po latach? 🙂

Pozdrawiam!