Co na ślub zamiast kwiatów? | 5 uniwersalnych pomysłów na prezent

Kwiaty to piękny prezent, który pasuje do każdej okoliczności i ucieszy niejedną osobę. Kwiaty wydają się również idealnym prezentem dla pary młodej, jednak biorąc pod uwagę fakt, że nowożeńcy dostają je od prawie wszystkich gości, czasami warto pomyśleć o innym upominku. Szczególnie że nieważne jak piękny jest bukiet, cieszy on tylko przez kilka dni. W związku z tym dzisiaj przygotowałam dla Was małą podpowiedź, co można kupić na ślub zamiast kwiatów, a dokładniej mam dla Was propozycję 5 uniwersalnych pomysłów na prezent ślubny.

Co na ślub zamiast kwiatów? | 5 uniwersalnych pomysłów na prezent dla młodej pary

 

CO NA ŚLUB ZAMIAST KWIATÓW?

1. Słodkości

Myślę, że każdemu przyda się trochę osłody w życiu, szczególnie po tak stresujących wydarzeniach jak ślub i wesele. Współcześnie dostępnych jest mnóstwo pięknych czekoladek czy pralinek, które wręcz je się oczami! Myślę, że wielu osobom sprawią one więcej radości niż bukiet najpiękniejszych kwiatów, a już na pewno przypadną do gustu wielbicielom słodkości.

2. Kawa i herbata

To produkty codziennego użytku, które przydadzą się każdemu, dlatego wysokiej jakości kawa lub herbata może być świetnym pomysłem na prezent. Nawet jeżeli obdarowani nie piją ich zbyt często, to zawsze będą mogli poczęstować nimi gości. Dodatkowo prezent pozostanie z nimi na długo i będzie przypominać o osobach, od których je dostały.

3. Wino

To chyba jeden z najpopularniejszych prezentów i wcale mnie to nie dziwi. Wino może zostać z Nami na bardzo długi czas, a jak powszechnie wiadomo im starsze tym lepsze. Dobrym pomysłem jest ozdobienie i podpisanie butelki. Dzięki temu nawet gdy sięgnie się po nią po latach, będzie wiadomo od kogo pochodzi. Nie zginie również w tłumie i będzie przywodziła miłe wspomnienia związane z Waszym uczestnictwem w tym ważnym dniu.

Wybór trunków jest bardzo duży, dlatego jeżeli nie macie pomysłu, jakie wino wybrać, możecie zajrzeć na stronę Forfiter Exclusive. Znajdziecie tam wina z różnych półek cenowych, w tym również te najdroższe, najwyższej jakości.

Co na ślub zamiast kwiatów? | 5 uniwersalnych pomysłów na prezent ślubny

 

4. Kupony Lotto i zdrapki

Żeby wygrać trzeba grać, a szczęściu należy dopomagać. Prawdopodobieństwo trafienia 6 w lotto jest znikome, ale kto wie, może wręczając pakiet kuponów na chybił trafił lub z ważnymi datami, przyniesiecie szczęście nowożeńcom. Przewagę nad kuponami mają jednak zdrapki, które zapewnią trochę zabawy i o wiele łatwiej w nich o wygraną.

5. Vouchery i karty podarunkowe

Bardzo uniwersalnym i fajny prezentem mogą być wszelkiego rodzaju vouchery. Możemy w ten sposób sprezentować romantyczną kolację, wypad do kina czy SPA. To tylko kilka podstawowych  pomysłów, a możliwości jest znacznie więcej. Dobrym pomysłem są również karty podarunkowe do sklepów, które szczególnie przydadzą się osobom urządzającym nowe mieszkanie.

Chętnie poznam również Wasze pomysły na uniwersalne prezenty ślubne i chętnie dowiem się, co Wy otrzymałyście na swoich ślubach. Piszcie śmiało, może zainspirujecie tym osoby, które szukają pomysłu na ciekawy prezent!

Pozdrawiam!