Termiczny lakier hybrydowy Color It Premium 2610

W październiku skusiłam się na kilka tanich lakierów hybrydowych, czysto z ciekawości, żeby sprawdzić, czy mogą się równać ze znanymi markami. Wszystkie możecie zobaczyć w nowościach października. Z wiekiem nauczyłam się, że za dobrą jakość trzeba zapłacić więcej. Nie do końca ma to odzwierciedlenie w produktach pielęgnacyjnych, jednak sprawdza się w perfumach, ubraniach i dodatkach, elektronice czy agd. Postanowiłam więc przekonać się na własnych paznokciach, jak sprawa prezentuje się w przypadku hybryd. Wybrałam kilka firm i przyznaję, że jak na razie odważyłam się użyć tylko jednego z nich. Czemu tylko jednego? Bo tylko on z wyglądu i zapachu przypomina typowy lakier hybrydowy. Reszta wygląda i pachnie jak zwykłe, tradycyjne lakiery, co nie wzbudza mojego zaufania i najprawdopodobniej znajdę im innego właściciela, o ile ktoś je będzie chciał. Co ciekawe najlepiej ze wszystkich wypadł najtańszy spośród zakupionych do testów lakierów. Kosztował w promocji tylko 5,94zł! A jest nim termiczny lakier hybrydowy Color It Premium 2610.

Termiczny lakier hybrydowy Color It Premium 2610 opinie

 

LAKIER TERMICZNY COLOR IT PREMIUM 2610

Color It Premium 2610 to lakier zmieniający kolor pod wpływem temperatury. W cieple jest różowy, w niskiej temperaturze ukazuje się fiolet połączony z delikatną szarością. Zakres temperatur nie jest tak dosłowny, bo zimno to już temperatura pokojowa – w buteleczce jest fioletowy. Ciepło ciała sprawia, że na paznokciach uzyskujemy róż. I to nie byle jaki róż, bo mamy tutaj Barbie Pink. Nie będę ukrywać, że to kompletnie nie mój kolor i po pierwszej warstwie długo zastanawiałam się, czy go utwardzić, czy może zmyć i nałożyć coś innego. Ciekawość jednak wygrała i postanowiłam “przemęczyć się” z nim 2 tygodnie 😉 Pozostawię już temat koloru, bo to kwestia bardzo indywidualna i każdemu podoba się coś innego. Ja jednak nie obraziłabym się, gdyby zmiana kolorów była odwrotna – fiolet na co dzień i róż przy niskiej temperaturze.

Termiczny lakier hybrydowy Color It Premium 2610 fiolet z szarością

 

LAKIER TERMICZNY COLOR IT PREMIUM – wady

Przejdźmy do najważniejszego. Czy lakier hybrydowy za kilka złotych może być dobry? O dziwo może. Nie jest to co prawda jakość topowych marek, ale nie jest źle. Zacznę od tego, co mi się w nim nie podobało, bo tutaj będzie szybciej. Jedynym jego mankamentem jest dosyć rzadka konsystencja. Bardzo lubię mieć idealnie pomalowane paznokcie i niestety miałam z tym problem. Gdy próbowałam nałożyć go równo przy skórkach, zaczynał szybko spływać wgłąb paznokcia. Miałam przez to niezłą walkę z czasem i przy ostatniej warstwie utwardzałam po jednym paznokciu, żeby coś z tego wyszło. Działa to również w drugą stronę – łatwo zalać skórki. Myślę, że przy odrobinie praktyki praca z nim jest do opanowania, jednak mi brakuje w tym przypadku cierpliwości. Wolę malować paznokcie szybko i bezproblemowo.

Termiczny lakier hybrydowy Color It Premium 2610 swatche na paznokciach, opinie

 

LAKIER TERMICZNY COLOR IT PREMIUM – zalety

Pozostały jeszcze plusy termicznego lakieru hybrydowego Color It Premium 2610. Przede wszystkim dobre krycie i ładny wygląd na paznokciach. Kryje w pełni przy dwóch warstwach i po nałożeniu topu wygląda podobnie jak inne lakiery. Nie ma również problemu z jego utwardzaniem i ogólnie nie mam mu nic zarzucenia oprócz konsystencji. Sama zmiana koloru wygląda bardzo fajnie i świetnie sprawdza się zimą. Zaraz po wyjściu na dwór tworzy się fioletowy french, który przechodzi w ombre aż do pełnego fioletu. Lubię obserwować ten efekt.

Termiczny lakier hybrydowy Color It Premium 2610 swatche na paznokciach - przejście kolorów

 

Do manicure użyłam bazy proteinowej Indigo, o której pisałam w ulubieńcach stycznia oraz topu Semilac.

Termiczny lakier hybrydowy Color It Premium 2610 swatche na paznokciach zimno

 

LAKIER TERMICZNY COLOR IT PREMIUM 2610 – moja opinia

Jak ostatecznie oceniam termiczny lakier hybrydowy Color It Premium 2610? Dobrze. Nie jest to zły produkt, dobrze kryje, ładnie zmienia kolory, dobrze wygląda na paznokciach i nie kurczy się podczas utwardzania. Jeżeli nie oczekujesz ideału za tę cenę, to pewnie będziesz zadowolona. Ja jednak wolę gęstszą konsystencję, z którą łatwiej się pracuje, dzięki czemu można szybko uzyskać idealne manicure, dlatego pozostanę przy sprawdzonych firmach. Spodobała mi się jednak idea termicznych lakierów i planuję zakup koloru Blue Heaven NeoNail. Odcienie niebieskiego na pewno lepiej trafią w mój gust niż róż 😉

Dajcie znać, czy podoba Wam się ten kolor i jakie macie doświadczenie z tanimi lakierami hybrydowymi. Warto czy odradzacie? Które firmy są Waszymi ulubionymi wśród tanich i droższych marek? Czekam na Wasze komentarze 🙂

Pozdrawiam!

Don`t copy text!