Żel do mycia twarzy i oczu Tołpa Physio | Łagodny, ale czy skuteczny?

Mam tłustą cerę, jednak nie służą jej produkty typowo dla niej przeznaczone. Używałam ich przez wiele lat i wbrew pozorom skóra nie miała się lepiej. Wręcz przeciwnie, przetłuszczała się coraz bardziej i miałam spore problemy z niedoskonałościami. Nie od dziś bowiem wiadomo, że cera tłusta wymaga nawadniania i nawilżania, a nie wysuszania silnymi detergentami. W tym roku postanowiłam wprowadzić duże zmiany w pielęgnacji, co zaowocowało ogromnymi zmianami na skórze. Postawiłam na olejki myjące i łagodne żel micelarne. Pozytywne rezultaty są widoczne gołym okiem. W ostatnim czasie używałam żelu micelarnego Biotaniqe. Teoretycznie przeznaczony jest on do demakijażu, jednak u mnie sprawdzał się rewelacyjnie w formie żelu do mycia twarzy. Niestety buteleczka dobiła dna, a ja musiałam znaleźć jakieś godne zastępstwo. W zapasach znalazłam żel do mycia twarzy i oczu Tołpa Physio, który z założenia ma być łagodny dla skóry. Czy i w tym przypadku łagodna pielęgnacja przyniosła pozytywne rezultaty?

żel do mycia twarzy i oczu Tołpa Physio opinie, blog

 

Żel do mycia twarzy i oczu Tołpa Physio

Żel Tołpa Physio to produkt, który w ogóle się nie pieni. Osobiście mi to nie przeszkadza, a nawet lubię takie produkty do twarzy. Zapach ma bardzo przyjemny, dosyć delikatny. Zainteresował mnie tym, że w 2012 dostał sporo nagród, m.in. za produkt roku. Na początku byłam z niego bardzo zadowolona. Delikatnie oczyszczał, skóra była gładka i niepodrażniona. Po czasie coś zaczęło się z nią dziać i pojawiły się znienawidzone niedoskonałości. Od razu podejrzewałam o to właśnie ten żel, bo czytałam już o przypadkach wysypu po jego stosowaniu. Odstawiłam go od razu i zaczęłam używać żelu micelarnego z węglem Marion. Skóra wróciła do normy, mniej się przetłuszcza, a wszystkie niedoskonałości szybko zaczęły znikać. Jak dla mnie żel Tołpa Physio okazał się najzwyczajniej za słaby. Produkt przeznaczony jest również do cery mieszanej, dlatego spodziewałam się po nim skuteczniejszego działania.

żel do mycia twarzy i oczu Tołpa Physio skład, działanie, opinie, blog

 

Żel do mycia twarzy i oczu Tołpa Physio zapowiadał się bardzo dobrze, jednak okazał się zbyt słaby dla mojej tłustej cery. Nie oczyszczał jej odpowiednio, co zaowocowało pojawieniem się niedoskonałości. Myślę, że o wiele lepiej sprawdzi się na skórze suchej bądź bardzo suchej. Przy cerze tłustej lepiej zainwestować w coś innego.

Pozdrawiam!

Don`t copy text!