Joanna Ultraplex Color 10.01 Platynowy Blond | Efekty farbowania na ciemny blond

W ostatnich latach bardzo modne stały się metody rekonstrukcji włosów polegające na odbudowywaniu mostków dwusiarczkowych budujących łańcuchy keratyny, co zapewnia włosom blask, siłę i sprężystość. W firmie Joanna znajdziemy taką kurację pod nazwą Ultraplex. Samej kuracji składającej się z kilku kroków nigdy nie stosowałam, ale postanowiłam przetestować nową farbę do włosów Joanna Ultraplex Color. Wybrałam najjaśniejszy odcień w zimnej, popielatej tonacji, czyli Joanna Ultraplex Color 10.01 platynowy blond. Nie wiem jak jest teraz z jej dostępnością, ale w październiku miałam problem z jej znalezieniem. Udało mi się ją dorwać w małej, osiedlowej drogerii i według informacji ze strony producenta, było to jedyne miejsce we Wrocławiu, gdzie była w sprzedaży.

Joanna Ultraplex Color 10.01 Platynowy Blond

JOANNA ULTRAPLEX COLOR 10.01

Farba Joanna Ultraplex Color różni się od zwykłych farb tym, że do mieszanki koloryzującej dodajemy aktywator. Ma on za zadanie ograniczyć łamanie się włosów poprzez wspomnianą odbudowę mostków dwusiarczkowych. Kolejną różnicą jest zastosowanie po koloryzacji stabilizatora, który zamyka łuski włosa i wzmacnia mostki dwusiarczkowe. Nakładamy go na włosy bezpośrednio po farbowaniu.

Joanna Ultraplex Color 10.01 Platynowy Blond opinieJoanna Ultraplex Color 10.01 Platynowy Blond recenzja

JOANNA ULTRAPLEX COLOR 10.01 PLATYNOWY BLOND – EFEKTY

Farbę trzymałam na odrostach 50 minut, a na długości 15 minut. Nakłada się ją bardzo łatwo i tak samo łatwo się ją przygotowuje. W miseczce mieszamy zawartość tubki z farbą z utleniaczem i aktywatorem. To co bardzo mi się podoba, to fakt, że podano na saszetce stężenie utleniacza. W przypadku farby Joanna Ultraplex Color 10.01 jest to 9%. Zapach nie drażni jakoś szczególnie nosa, czasami wyczuwałam typową farbę, a momentami nuty melona. Farba nie szczypie i nie powoduje swędzenia, a skóra po farbowaniu nie jest ani trochę podrażniona. Jej delikatność jest dla mnie ogromnym plusem.

Farba Joanna Ultraplex Color 10.01 nie rozjaśniła mojego ciemnego odrostu w takim stopniu jakbym chciała, ale ma jeden ogromny plus – kolor wyszedł chłodny. Często zdarza mi się po farbowaniu mam ciepło rudy odrost, co bardzo mnie drażni, dlatego cieszę się, że tym razem uzyskałam chłodny blond. Włosy po farbowaniu były gładkie i przyjemnie pachnące. Poniżej możecie zobaczyć efekty farbowania i kolor mojego odrostu. Włosy farbowałam w październiku i od tej pory nic złego się z nimi nie działo. Jedynie po czasie wypłukała się delikatnie szarość i kolor się trochę rozjaśnił.

Joanna Ultraplex Color 10.01 Platynowy Blond efektyJoanna Ultraplex Color 10.01 Platynowy Blond efekt na ciemny blond

JOANNA ULTRAPLEX COLOR 10.01 – MOJA OPINIA

Miałam dobre przeczucie, ponieważ zakupiłam od razu dwie tubki farby Joanna Ultraplex Color 10.01 Platynowy Blond. Cieszę się, że to zrobiłam, bo chętnie sięgnę po nią ponownie, szczególnie że nie jest droga. Koszt opakowania to tylko 13zł. Mam tylko nadzieję, że jest już łatwiej dostępna.

Inne farby blond, które mogą Cię zainteresować:

Pozdrawiam!

Don`t copy text!