Farmona Sweet Secret, słodki kokos i banany – krem do rąk i paznokci

Hej 🙂

Jako że robi się coraz zimniej, do mojej pielęgnacji powraca więcej smakowicie pachnących kosmetyków. Jednym z nich jest (a przynajmniej powinien być) krem do rąk i paznokci słodki kokos i banany Farmona Sweet Secret.

Zapach zapowiadał się bardzo kusząco, bo i kokosy i banany bardzo lubię. W kremie wyczuwam bardziej banany, czuć też kokosa, ale te zapachy są takie jakby… kartonowe? Sama nie wiem, jak to opisać, ale nie podobają mi się. Wiem, że Farmona potrafi stworzyć pyszne i urzekające jedzeniowe zapachy, ale w tym przypadku coś nie wyszło.

Krem ma gęstą konsystencję, łatwo się rozsmarowuje i szybko wchłania. Pozostawia lekką warstwę na skórze, ale nie jest ona nieprzyjemna. Po zastosowaniu na wysuszoną skórę przynosi ulgę. Byłam trochę sceptycznie do niego nastawiona, bo opiera się na parafinie, ale nawet dobrze radzi sobie z pielęgnacją dłoni. Nie przynosi długotrwałego nawilżenia, ale widzę, że dba o skórę, bo skórki mam w stanie idealnym, a sporo ostatnio przeżyły, także w tej kwestii daje radę.

W składzie oprócz parafiny znajdziemy glicerynę, masło Shea, wosk pszczeli, olej kokosowy, mleczko bananowe i panthenol. Niestety nie znam ceny, bo mam ten krem z zestawu, w którym znajdował się jeszcze peeling i balsam, ale z tego co się orientuję, należy on do tańszych kremów. Pojemność 100ml.

Pozdrawiam 🙂

Don`t copy text!