Peelingujący żel pod prysznic truskawka Yves Rocher

Hej 🙂

Firma Yves Rocher na lato wypuściła nowe peelingujące żele pod prysznic o bardzo kuszących zapachach. Jednym z nich jest żel truskawkowy o zapachu poziomki, na który się skusiłam.

Żel ma konsystencję, która lubi uciekać z opakowania, dlatego po nabraniu odpowiedniej ilości należy go szybko zamknąć, albo odwrócić opakowanie do góry nogami. Ja przy pierwszym użyciu troszkę go straciłam. Podczas rozprowadzania na ciele tworzy kremową warstwę, która jest bardzo przyjemna i daje poczucie, że nie używamy pierwszego lepszego żelu pod prysznic.

Zapach to największy atut tego produktu. Pachnie prawdziwymi, soczystymi i kuszącymi poziomkami! Ciągle zastanawiam się, czemu tak mało jest kosmetyków o tym zapachu… Na skórze pozostaje przez chwilę, ale czuć go tylko z bliska i nie jest już tak mocno poziomkowy. Mi to nie przeszkadza, bo i tak używam potem balsamu/masła do ciała.

Jeżeli chodzi o właściwości peelnigujące, to zapowiadało się cudnie, bo w składzie mamy naturalne produkty złuszczające (w tej wersji niełupki truskawkowe), ale złuszczanie jest bardzo delikatne, spodziewałam się trochę więcej. Po użyciu skóra jest przyjemna i niewysuszona, zapewne za sprawą soku aloesowego znajdującego się dosyć wysoko w składzie. Produkt można stosować bez obaw codziennie. Wydajność średnia.

Pojemność: 200ml.
Cena: 16,90zł.

Według mnie produkt jest bardzo fajny, ale niczym specjalnym też nie zachwyca (oprócz zapachu), dlatego myślę, że powinien być trochę tańszy. W promocji na pewno bym się skusiła na jakiś inny wariant zapachowy. Nie należy się nastawiać na jego właściwości peelingujące, bardziej nazwałabym go delikatnym scrub’em.

Pozdrawiam 🙂