Argan Oil masło do bardzo suchej skóry Cece of Sweden

Hej 🙂

W sierpniowej pielęgnacji ciała króluje u mnie olej arganowy. Najpierw używałam masła TBS, następnie przerzuciłam się na masło z olejem arganowym do skóry bardzo suchej firmy Cece of Sweden.

Masło ma idealną konsystencję, treściwą i gęstą. Pomimo bogatego składu bezproblemowo rozprowadza się na skórze oraz błyskawicznie się wchłania. Zapach jest delikatny i bardzo przyjemny, czuć go tylko z bliska. Myślę, że każdemu przypadnie do gustu, bo nie ma w nim niczego drażniącego. 

W składzie już na 4. miejscu znajduje się olej arganowy, czyli w końcu mamy produkt, w którym złoto Maroka nie znajduje się tuż przed zapachem. Za to ogromny plus. Zaraz za nim znajduje się masło Shea, trochę dalej mocznik, lipidy mleczne, olej ze słodkich migdałów i panthenol. W maśle znajduje się też parafina i parabeny. Parafina nie jest wyczuwalna, na skórze nie pozostaje nieprzyjemna warstwa po jego nałożeniu.

Jeżeli chodzi o działanie, to pod tym względem jestem zachwycona. Nawilża i przynosi ulgę skórze na długo, a nakładam je cienką warstwą, bo więcej mi nie potrzeba. Po użyciu skóra jest gładka, odżywiona i aksamitna, aż chce się jej dotykać. Wydajność jest bardzo dobra, a używam go też często jako kremu do rąk i stóp.

Podsumowując jest to jedno z najlepszych maseł do ciała, jakie miałam do tej pory okazję używać. Nie pamiętam dokładnie jego ceny, ale coś ok. 30-40zł za 250ml, dlatego warto poczekać na promocję, jednak za to działanie i wydajność opłaca się zapłacić trochę więcej 😉

Pozdrawiam 🙂