DIY: cukrowy peeling do ciała – prosty, tani i skuteczny

Hej 🙂

Zapewne większość z Was ma w domu cukier i oliwę z oliwek lub jakiś inny olej. Napisałam większość, bo ja na co dzień cukru nie miałam, zaopatrzyłam się w niego specjalnie, aby móc powrócić do stosowania mojego ulubionego peelingu domowej roboty 😉 Posiadając te dwie rzeczy można już wyczarować własny kosmetyk!

Potrzebujemy:

  • oleju,
  • cukru,
  • pojemniczka/miseczki,
  • łyżeczki. 

Przepis jest banalny – cukier mieszamy z olejem i gotowe! 

W swojej wersji użyłam oleju ze słodkich migdałów oraz z orzecha włoskiego, który nadał peelingowi przepiękny zapach! Do przechowywania wykorzystałam opakowanie po peelingu solnym Wellness&Beauty. Po zakupie tego peelingu od razu wiedziałam, że mi do tego posłuży 😉 Gotowy produkt trzymam w lodówce.

Jak stosuję? 
Najpierw myję ciało żelem, następnie robię peeling. Masuję ciało do momentu, gdy drobinki cukru się rozpuszczą. W rezultacie moja skóra jest gładziutka, nawilżona i lekko natłuszczona. Nie muszę potem używać balsamu, peeling wykonuje pracę 2w1. Najbardziej lubię używać go na twarz, bo żaden inny produkt nie radzi sobie u mnie tak dobrze z suchymi skórkami.

Jak widać, żeby posiadać skuteczny kosmetyk do ciała, nie trzeba wydawać kroci. Peeling ten można również modyfikować dodając olejki zapachowe i inne produkty. Nie potrzeba też drogich olejów, wystarczy np. oliwa z oliwek.

Używacie peelingu cukrowego? A może polecacie jakiś inny peeling domowej roboty?

Pozdrawiam 🙂

Don`t copy text!